W kalkulatorze sprawdzisz, jakie zapotrzebowanie na ciepło posiadasz.
Wpisz potrzebne dane, a po zakończonej konfiguracji otrzymasz od nas ofertę.

Nowość!
kalkulator pomp ciepła!

Dlaczego pompa ciepła?

1

Pompy ciepła są ekologiczne- wpływają na znaczne ograniczenie ilości gazów cieplarnianych emitowanych do atmosfery. Ponieważ działają bez procesów spalania, nie wytwarzają szkodliwych spalin.

2

Pompy ciepła to technologia przyszłości, dzięki której można znacznie obniżyć koszty ogrzewania. Przy zastosowaniu fotowoltaiki, dom staje się niezależny energetycznie.

3

Urządzenia zajmują niewiele miejsca, pracują wydajnie i cicho, a w zależności od modelu, mogą być montowane zarówno bezpośrednio w domu, jak i na zewnątrz budynku. 

 

Jak działa pompa ciepła?

Zasada działania pompy ciepła jest taka sama jak klimatyzacji, tylko, że obieg jest odwrócony. Urządzenie odbiera energię z zewnątrz, a następnie spręża je- zwiększając temperaturę, co finalnie przekształca w ciepło użytkowe. Dzięki temu zasila instalację CO budynku, ale również i ciepłą wodę użytkową. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że pompy ciepła potrafią zarówno ogrzewać jak i schładzać!

System bazujący na pompie ciepła składa się z kilku elementów:

 • dolnego źródła, czyli miejsca, z którego system pobiera energię,
 • parownika (wymiennika ciepła), który pobiera ciepło z dolnego źródła i dostarcza je do obiegu wewnętrznego pompy,
 • sprężarki- kompresuje czynnik grzewczy, dzięki czemu zwiększa się jego temperatura,
 • skraplacza (wymiennika ciepła), który pobiera ciepło z obiegu wewnętrznego pompy i transportuje je do obiegu tzw. górnego źródła,
 • górnego źródła, czyli instalacji centralnego ogrzewania (np. podłogówki) lub ciepłej wody użytkowej,
 • zaworu rozprężnego, który obniża ciśnienie oraz temperaturę czynnika do poziomu pozwalającego jego całkowite odparowanie w parowniku i ponowne odebranie ciepła

 

Do prawidłowego działania pompy ciepła potrzebny jest nienaganny dobór i montaż. Zagadnienia pomp ciepła dotyczą zarówno elementów chłodniczych, hydraulicznych jak i elektrycznych. Wybieraj sprawdzone firmy, które posiadają uprawnienia F-gaz- dające gwarancję umiejętności obchodzenia się z instalacją chłodniczą. Passivo posiada zarówno wiedzę jak i odpowiednie jakościowo produkty. Jednak co nie mniej ważne, podchodzimy do klienta indywidualnie, starannie dobierając urządzenie. Nieprawidłowy dobór będzie skutkować albo wysokimi rachunkami za prąd, albo niedogrzaniem pomieszczeń w mroźne dni! 

Dobieramy indywidualnie sprzęt pod potrzeby. Jak działamy?

 • Zbieramy rzetelnie dane na temat Twojego domu i Twoich wymagań co do systemu; 
 • Dobieramy potrzebne urządzenia i przygotowujemy Ci wstępną ofertę;
 • Jeżeli po tym etapie wstępnie jesteś zdecydowany na współpracę, przyjeżdżamy i dokonujemy wizji lokalnej. Omawiamy rozwiązania i dogadujemy szczegóły;
 • Oferta finalna i ustalenie daty montażu;
 • Montaż finalny podzielony na 2-3 dni w zależności od zakresu prac.

 

Poznaj jedne z naszych propozycji pomp ciepła w kategorii Produkty!